Barlinecka akademia karate

Fundementem naszej działalności jest karate tradycyjne. Celem treningów jest nie tylko doskonalenie budō(z jap. ćwiczenie umysłu i ciała poprzez uprawianie sztuk walki), ale również poprawa koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności fizycznej.

Shotokan

Nazwa "Shōtōkan" oznacza "budynek, miejsce, salę, w której uczy Shōtō" (mistrz o tym imieniu). Wyraz "shōtō" oznacza "falowanie sosen" (w znaczeniu: "szumu wiatru wśród sosen") i był to pseudonim Gichina Funakoshi (w różnych źródłach podaje się, że podpisywał w ten sposób swoje prace kaligraficzne lub był to jego pseudonim literacki). "Kan" oznacza natomiast budynek, pawilon, siedzibę (w tym przypadku dojo). Jako ciekawostkę można podać, że Gichin Funakoshi określał swój styl do końca życia jedynie jako "karate", natomiast nazwa Shōtōkan, została nadana stylowi dopiero przez jego syna i uczniów. Początkowo nazwą tą określane było jedynie dojo, w którym nauczał Funakoshi.

Oprócz karate dla dzieci i młodzieży, prowadzone są zajęcia dla dorosłych z samoobrony,karate użytkowego oraz zajęcia ogólnorozwojowe urozmaicone technikami ze sztuk walki.

Dużo czasu treningowego poświęcamy także na tzw. Modern Karate czyli walka realna z elementami parteru. Klub nasz powstał na bazie klubu karate senseja śp. Edwarda Burakowskiego. Działalność rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 roku.