Orzeł Pęzino

01.02.1955

Barwy

Opis klubu dodany przez:
LZS Orzeł Pęzino jest jednym z najstarszych ogniw sportu w województwie,  gdyż powstał w 1948 roku. Założył go Marian Kozica niegdyś kierownik  Zakładu Rolnego w Pęzinie, któremu pomagał Mieczysław Kieler. M.Kieler w  1955 roku założył sekcję piłki nożnej, gdyż poprzednio klub zajmował  się krzewieniem gry w szachy i strzelectwem. W tamtych czasach obecnym  kierownikiem sekcji piłkarskiej był Adolf Kowalczyk,  a pomagał mu w prowadzeniu drużyny Zbigniew Śledziona. Trenerem  piłkarzy był Leon Hancewicz. Drużyna seniorów grała w klasie „A”, a jej  największym sukcesem było zajęcie w sezonie mistrzowskim 1981-82 III  miejsca oraz kwalifikowanie się jesienią 1983 roku do finałów rozgrywek o  puchar RW LZS. Za najlepszych piłkarzy w historii klubu uważało się  Henryka Radzikowskiego oraz grających w Pęzinie w tamtych czasach  Jerzego Grzeszczaka i Zdzisława Piotrowskiego. Selekcja składała się z  dwóch drużyn seniorów i juniorów, przy czym seniorów było 23. Dawniej  drużyną piłkarską opiekowały się Zakład Rolniczy oraz Zakład Mechaniczny  w Pęzinie. Pęzino zajmowało się głównie piłką nożną ale i również  uczestniczyli w różnych spartakiadach rekreacyjno-sportowych  organizowanych przez Gminę LZS. Obecnie zespół już trzeci sezon  występuje na szczeblu regionalnej klasy okręgowej.